Varagoo is an internet service providing online examinations.
ورقو

آزمون ساز اینترنتی
Online Examination Tools

سوال های متداول
صفحه اصلی
بنام خدا

سامانه ی ورقو چیست ؟


سامانه ی ورقو یک آزمون ساز است که امکانات آن به صورت سرویس صد در صد اینترنتی در اختیار کاربران قرار می گیرد. آزمون به نام موسسه یاشخص و می تواند گروهی و یا انفرادی ودر هر موضوع درسی انجام گیرد. برای طراحی، ساخت  و آنلاین سازی انواع آزمون ها از پنل کاربری خاص با امکانات لازم استفاده می شود.
چه کسانی می توانند از این سامانه استفاده کنند؟
موسسات آموزشی که آزمون های متعدد برای دانشجویان شان برگزار می کنند و مدرسین مشتریان اصلی این سامانه هستند. محصلین، داوطلبان کنکور، دانشجویان دانشگاه ها نیز می توانند کاربران این سامانه در بخش خود آزمایی باشند.

سامانه ی ورقو چه مزیت هایی برای کاربرانش فراهم می کند؟
مشتریان این سامانه درگیر مسائلی چون نصب، راه اندازی، نگهداری و امنیت داده ها نیستند چون همه این ها در سرور ما و به عهده ی مسئولین سایت است و مشتریان محترم استفاده کننده ی سرویسی می باشند که با واسطه ی پنل کاربری در فضای اینترنت به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

مشتریان سامانه چگونه هزینه ی برخورداری از سرویس را پرداخت می کنند؟
بعد از عضویت در سامانه (با ارائه نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل) شناسه کاربری به آدرس ایمیل شان ارسال می گردد. کاربران با شناسه ی کاربری نسبت به خرید یکی از پلان های آزمون ساز اقدام می کنند. برای بهره برداری مستمر لازم است به دفعات خرید انجام گیرد.

آیا ورق آزمون قابل چاپ و ورق آزمون هوشمند با هم متفاوت هستند؟

از نظر ظاهر کاملا شبیه هم هستند ولی ورق آزمون هوشمند که برای آزمون آنلاین استفاده می شود دارای امکاناتی برای پاسخگویی سوالات، کنتور زمان، اعلام پایان آزمون، خروج خودکار در پایان مهلت ورقه(اختیاری)، نمایش نتیجه ، مقایسه پاسخ های درست و غلط و انصراف از آزمون دارد.

آیا موسسات آموزشی می توانند لوگوی خاص خود را در سربرگ وارد کنند؟
بله، براحتی این کار قابل انجام است. حتی اشخاص حقیقی هم می توانند عکس و هر تصویر دیگری را نه تنها در سربرگ اوراق آزمون بلکه در بالای پنل آزمون ساز وارد کنند و به این ترتیب یک سایت اختصاصی داشته باشند.

آیا سامانه قابلیت بارم بندی سوالات را در ورقه دارد؟
بله، بارم بندی برای هر ورقه ی خاص بر اساس وزن سوالات به طور خودکار محاسبه می شود.


دانشجوی موسسه چگونه به صورت آنلاین به سوالات یک آزمون برنامه ریزی شده توسط موسسه یا مدرس، پاسخ دهد؟
از طریق آدرس اینترنتی اطلاع داده شده به سامانه متصل و با وارد کردن شماره دانشجویی و رمز آزمون که از موسسه دریافت کرده، وارد صفحه ی آزمون می شود و پاسخ هر سوال را درج می کند و در انتها ورقه را تحویل می دهد.

نتیجه آزمون چگونه مشخص می شود؟
بعد از خاتمه ی آزمون توسط هر دانشجو، نتایج بلافاصله محاسبه و برای خود دانشجو و در پنل کاربری برای مجری آزمون قابل مشاهده می گردد. اوراق آزمون تصحیح شده در همه حال قابل چاپ می باشند.

چه تحلیل های آماری از نتایج هر آزمون قابل اخذ است؟
بله، سامانه ی ورقو تنها به محاسبه نمره دانشجویان در آزمون ها بسنده نمی کند بلکه اطلاعات کاملی از کمیت و کیفیت هر آزمون بدست می دهد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود: آمار پاسخ های درست به ازای هر سوال در هر آزمون، آمار جواب های درست، غلط و خالی به صورت درصدی برای یک آزمون و همچنین به ازای هر دانشجو در آن آزمون و نیز معدل نمرات اخذ شده در هر آزمون.

آیا دانشجو می تواند بیشتر از زمان مقرر برای پاسخگویی صرف کند؟
برای هر آزمون برنامه ریزی شده پارامتر "خروج خودکار" توسط موسسه از قبل قابل فعال سازی است که در آن صورت با پایان زمان ورقه به طور خودکار و جبری آزمون دانشجو پایان یافته و نتایج ارسال می شود. در غیر این صورت محدودیتی در زمان ورقه نخواهد بود.


آیا موسسات یا اشخاص می توانند آزمون هایی برگزار کنند که در آن هر دانشجو بطور خودکار ورقه متفاوت دریافت کند؟
بله، در صورتی که بانک سوالات برای موضوع درسی به اندازه کافی تامین شده باشد، دانشجویان بر اساس تنظیماتی که برای آزمون از قبل توسط مجری آزمون صورت گرفته، می توانند اوراق یکسان یا متفاوت داشته باشند. در غیر اینصورت باید از امکان جابجایی خودکار سوالات مشترک در ورقه ارسالی به هر دانشجو که در سامانه وجود دارد استفاده گردد.

آیا امکان اجرای چندین آزمون بطور همزمان وجود دارد؟
بله، برنامه ریزی، مدیریت و برگزاری آزمون های همزمان در موضوعات مختلف از قابلیت های ارزشمند آزمون ساز ورقو است.

آیا برای دانشجویان کارنامه هم صادر می شود؟
بله، کارنامه ی کلی برای کلاس و هم دانشجو صادر می شود. همچنین نمودار رتبه بندی دانشجویان و تحلیل های آماری بر اساس نتایج اخذ شده به صورت قابل چاپ ارائه می شود.

اگر دانشجو بعد از پایان آزمون به نتیجه اعتراض کند مشکل چگونه حل می شود؟
در هر زمان که دانشجو به نتایج معترض گردد، ورقه ی وی با جزییات پاسخ های ارائه شده قابل استخراج و بررسی است.

آیا امکان پاسخگویی سوالات از راه دور برای دانشجویان وجود دارد؟
بله، در فضای اینترنت این یک امکان متداول است. ولی برای آزمون های رسمی بهتر است در محیط موسسه و با نظارت مجری آزمون برگزار گردند تا سوء استفاده نشود.

مجری آزمون چگونه دانشجویان را حضور غیاب می کند؟
زمان دقیق ورود و خروج دانشجویان به آزمون آنلاین در هر لحظه برای مجری آزمون در پنل کاربری قابل مشاهده است.


آیا امکان شبیه سازی کنکور وجود دارد؟
بله. بخشی از امکانات رایگان در بخش زبان انگلیسی، به شبیه سازی کنکور اختصاص دارد. درصدی از بانک سوالات سامانه را سوالات کنکور 30 سال گذشته تشکیل می دهد که به همراه انبوه سوالات از منابع دیگر برای برگزاری آزمون شبیه ساز کنکور از آن ها استفاده می شوند.

چه امکاناتی از سامانه برای عموم و رایگان در دسترس می باشد؟
آزمون های موضوعی، آزمون با قابلیت تنظیم محتوا، آزمون تعیین سطح، آزمون شبیه ساز کنکور و آزمون تک سوالی سریالی از امکانات رایگان سامانه می باشند.

آیا موسسات آموزشی می توانند نرم افزار سامانه را خریداری و با داده های خودشان نصب و راه اندازی کنند؟
بله، موسسات آموزشی می توانند نرم افزار سامانه را در محیط خودشان و با داده های مورد نظر نصب و راه اندازی کنند. جهت مذاکره لطفا با یکی از شماره های داده شده تماس بگیرند.

برو بالا