Varagoo is a software group providing online english examination systems.
ورقو

آزمون ساز اینترنتی زبان انگلیسی
Online English Examination Tools

سوال های متداول
صفحه اصلی

سامانه ی ورقو چیست ؟


سامانه ی ورقو یک آزمون ساز است که امکانات آن به صورت سرویس صد در صد اینترنتی در اختیار اعضا قرار می گیرد. آزمون به نام موسسه یاشخص و می تواند گروهی و یا انفرادی انجام گیرد. برای طراحی، برنامه ریزی  و آنلاین سازی انواع آزمون ها (به صورت داخلی یا کشوری)از پنل کاربری خاص با امکانات لازم استفاده می شود. غیر از آزمون سازی امکان تولید و چاپ اوراق آزمون غیر تکراری با بالاترین استاندارد کیفی و به هر تعداد  یا ویرایش آن در نرم افزار MS-WORD برای موسسات آموزشی وجود دارد. نقطه قوت آزمون ساز ورقو تکیه بر بانک سوالات گسترده ای است که به صورت چند گزینه ای بوده و تقریبا همه موضوعات ریز تحت  موضوعات کلی Grammar,Reading,Vocabulary را پوشش می دهند.
ضمنا سامانه ی ورقو  امکانات مستقلی برای زبان  آموزان از قبیل آزمون با امکان تنظیم محتوا، تعیین سطح 3 مرحله ای، آزمون های موضوعی وشبیه ساز کنکور  ارائه کرده که  از نظر کارایی در نوع خود بی نظیر هستند.
اگر چه بانک سوالات سامانه با حدود 30000 سوال استاندارد همیشه برای رجوع و استفاده در قالب اوراق هوشمند آماده است ولی سوالات خودآورده از طرف موسسات عضو نیز به عنوان منبع آزمون و تولید ورقه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چه کسانی می توانند از این سامانه استفاده کنند؟
موسسات آموزشی زبان انگلیسی که آزمون های متعدد برای دانشجویان شان برگزار می کنند، مدرسین، داوطلبان کنکور، دانشجویان دانشگاه ها، دانش آموزان و سایر اشخاصی که مایلند دانش و مهارت های تست زنی خود را افزایش دهند می توانند کاربر این سامانه باشند.

سامانه ی ورقو چه مزیت هایی برای کاربرانش فراهم می کند؟
مشتریان این سامانه درگیر مسائلی چون نصب، راه اندازی، نگهداری و امنیت داده ها نیستند چون همه این ها در سرور ما و به عهده ی مسئولین سایت است و مشتریان محترم استفاده کننده ی سرویسی می باشند که با واسطه ی پنل کاربری در فضای اینترنت به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

مشتریان سامانه چگونه هزینه ی برخورداری از سرویس را پرداخت می کنند؟
بعد از عضویت در سامانه (با ارائه نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل) شناسه کاربری و کلمه عبور اولیه به آدرس ایمیل شان ارسال می گردد. کاربران با شناسه ی کاربری نسبت به شارژ آزمون ساز اقدام می کنند. برای بهره برداری مستمر لازم است به دفعات و میزان مورد نیاز شارژ انجام گیرد.

 آیا کاربر سامانه می تواند محتوای اوراق آزمون را مطابق دلخواه خود تنظیم کند؟
در فعالیت آزمون سازی موسسات  و آزمون با امکان تنظیم محتوا بله، آیتم هایی نظیر موضوعات آزمون، تعداد سوالات در هر موضوع، سقف نمره ورقه،سطح سوالات، زمان ورقه، آیتم های مندرج در سربرگ و پاورقی و حتی رنگ و لوگو قابل تعیین هستند.

آیا ورق آزمون قابل چاپ و  ورق آزمون هوشمند  که در سامانه ورقو استفاده می شوند، با هم تفاوت دارند؟
از نظر ظاهر کاملا شبیه هم هستند ولی ورق آزمون هوشمند که برای آزمون آنلاین استفاده می شود دارای امکاناتی برای پاسخگویی سوالات، کنتور زمان، اعلام پایان آزمون، خروج خودکار در پایان مهلت ورقه(اختیاری)، نمایش نتیجه ،  مقایسه پاسخ های درست و غلط و انصراف از آزمون دارد.

آیا موسسات آموزشی می توانند لوگوی خاص خود را در سربرگ وارد کنند؟
بله، براحتی این کار قابل انجام است. حتی اشخاص حقیقی هم می توانند عکس و هر تصویر دیگری را نه تنها در سربرگ اوراق آزمون بلکه در بالای صفحات آزمون ساز وارد کنند و به این ترتیب یک سایت اختصاصی داشته باشند.

آیا سامانه قابلیت بارم بندی سوالات را در ورقه دارد؟
بله، همه سوالات از قبل وزن بندی شده اند و بارم آن ها برای هر ورقه ی خاص به طور خودکار محاسبه می شود.

آیا امکان برگزاری آزمون تعیین سطح برای موسسات و متقاضیان عادی وجود دارد؟
مسلما تعیین سطح دانش زبان انگلیسی مراجعان امری تخصصی است. با این حال موسسات آموزشی می توانند به آسانی با انتخاب سرفصل های مختلف از سطوح مورد نظر(از مقدماتی تا پیشرفته)، تعدادسوالات در هر سرفصل و همچنین تعیین زمان ورقه، ورقه ی مناسب را طراحی نمایند و سپس به صورت آنلاین و یا با ورقه ی چاپی اقدام به آزمون تعیین سطح از مراجعان خود نمایند.
ولی با این وجود برای افرادی که می خواهند راسا سطح دانش زبان انگلیسی خود را بسنجند امکان مستقلی بنام "آزمون تعیین سطح" در 3 مرحله در نظر گرفته شده است .

دانشجوی موسسه چگونه به صورت آنلاین به سوالات یک آزمون برنامه ریزی شده توسط موسسه پاسخ می دهد؟
ابتدا از طریق این سایت به سامانه متصل و با وارد کردن شماره دانشجویی و رمز آزمون که از موسسه دریافت کرده، وارد صفحه ی آزمون می شود و پاسخ هر سوال را درج می کند. اگر آزمون فراگیر باشد وارد کردن رمز برای دسترسی به آزمون کافی است.

نتیجه آزمون چگونه مشخص می شود؟
بعد از خاتمه ی آزمون موسسه توسط هر دانشجو، نتایج بلافاصله محاسبه و ازطریق سامانه به مجری آزمون ارسال می گردد. اگر آزمون موسسه تمرینی باشد  و یا یکی از آزمون های استاندارد ورقو، نتایج محاسبه و روی ورقه به خود آن ها ارائه می شود.

آیا دانشجو می تواند بیشتر از زمان مقرر برای پاسخگویی صرف کند؟
برای هر آزمون برنامه ریزی شده پارامتر "اعمال محدودیت زمان" توسط موسسه از قبل قابل فعال سازی است که در آن صورت با پایان زمان ورقه به طور خودکار و جبری آزمون دانشجو پایان یافته و نتایج ارسال می شود.

اگر دانشجو با تاخیر در جلسه آزمون آنلاین حاضر شود مدت تاخیر از زمان ورقه کسر می شود؟
این امکان هم به صورت پارامتر در سامانه پیش بینی شده که در صورت فعال بودن آن زمان تاخیر از زمان ورقه کسر می شود.

آیا موسسات می توانند آزمون هایی برگزار کنند که در آن هر دانشجو بطور خودکار ورقه متفاوت دریافت کند؟
بله، دانشجویان بر اساس تنظیمات  آزمون تعریف شده که از قبل توسط موسسه صورت گرفته می توانند اوراق یکسان یا متفاوت داشته باشند.

آیا موسسات می توانند از طریق این سامانه چند آزمون بطور همزمان برگزار کنند؟
بله، برنامه ریزی، مدیریت و برگزاری آزمون های همزمان از قابلیت های ارزشمند سامانه است.

آیا برای دانشجویان کارنامه هم صادر می شود؟
بله، کارنامه ی کلی برای کلاس و هم دانشجو صادر می شود. همچنین نمودار رتبه بندی دانشجویان بر اساس نتایج اخذ شده به صورت قابل چاپ ارائه می شود.

اگر دانشجو بعد از پایان آزمون به نتیجه اعتراض کند مشکل چگونه حل می شود؟
در هر زمان که دانشجو به نتایج معترض گردد، ورقه ی وی با جزییات پاسخ های ارائه شده قابل استخراج و بررسی است.

آیا دانشجویان موسسه می توانند در فرصت موجود تا شروع آزمون به صورت آنلاین به تمرین بپردازند؟
بله، دانشجویان موسسات می توانند در فرصتی که تا روز و ساعت برگزاری آزمون دارند به صورت تمرینی وارد سامانه شده و در موضوعات برنامه ریزی شده برای آزمون اصلی به تمرین بپردازند.

آیا امکان پاسخگویی سوالات از راه دور برای دانشجویان وجود دارد؟
بله، در فضای اینترنت این امکان وجود دارد. در حالتی که برای تمرین و خود آزمایی به سامانه رجوع می شود نگرانی وجود ندارد ولی برای آزمون های رسمی بهتر است در محیط موسسه و با نظارت مجری آزمون برگزار گردند تا سوء استفاده نشود.

مجری آزمون چگونه دانشجویان را حضور غیاب می کند؟
زمان دقیق ورود و خروج دانشجویان به آزمون آنلاین در هر لحظه برای مجری آزمون قابل مشاهده است.

لینک طلایی آزمون چیست؟
هر لینک قادر به تولید 50 آزمون در موضوعات پر متقاضی (شبیه ساز کنکور، دو نوع تعیین سطح و 45 موضوع زبان انگلیسی) می باشد.  خرید، تمدید، مسدود سازی، تکثیر و کنترل کارکرد لینک های طلایی آزمون از طریق پنل اختصاصی صورت می گیرد .
زمانیکه لینک خریداری گردید، متن آن قابل کپی و انتقال به هر رایانه و اپلیکیشن و انتشار در هر سایت، کانال و پست خواهد بود و با هر بار کلیک روی آن آزمونی برای پاسخگویی فراهم می شود و نیازی به وارد کردن شناسه و رمز نیست.
از آنجا که دارنده ی لینک ضمنا قادر به تعیین لوگوی اختصاصی و اطلاعات سربرگ و زیرنویس اوراق آزمون به طور کلی می باشد، بنابراین انتشار لینک های آزمون در عرصه ی اینترنت موجب تبلیغ کسب و کار وی نیز می شود.
یکی از امکانات جالب تکثیر لینک به هر تعداد  و ایجاد لینک های فرعی با خاصیت مشابه می باشد. کارکرد هر لینک فرعی جداگانه قابل استخراج است. این امکان مخصوصا برای کافی نت های آموزشی  می تواند  کاربرد داشته باشد.

آیا امکان شبیه سازی کنکور وجود دارد؟
بله. بخشی از سامانه به شبیه سازی کنکور اختصاص دارد. درصدی از بانک سوالات سامانه را سوالات کنکور 30 سال گذشته تشکیل می دهد که به همراه انبوه سوالات از منابع دیگر برای برگزاری آزمون شبیه ساز کنکور از آن ها استفاده می شوند.

چه امکاناتی از سامانه برای عموم و رایگان در دسترس می باشد؟
آزمون 10 سوالی سریالی از امکانات رایگان سامانه می باشد.

آیا موسسات آموزشی می توانند نرم افزار سامانه را خریداری و با داده های خودشان نصب و راه اندازی کنند؟
بله، موسسات آموزشی می توانند نرم افزار سامانه را در محیط خودشان و با داده های مورد نظر نصب و راه اندازی کنند. جهت مذاکره لطفا با یکی از شماره های داده شده تماس بگیرند.صفحه اصلی